Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Úkoly a doporučení pro domácí přípravu 4

Úkoly na týden od 3. 4. do 10. 4. 2020.

Úkoly a doporučení pro domácí přípravu 3

Úkoly na týden od 27. 3. do 3. 4. 2020.

Úkoly a doporučení pro domácí přípravu 2

Úkoly na týden od 20. 3. do 27. 3. 2020.

Úkoly a doporučení pro domácí přípravu

Úkoly na týden od 13. 3. do 20. 3. 2020.

Opětovný úspěch v zeměpise - postup do krajského kola olympiády

Dnes se uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády, kde náš zástupce Filip Kačírek ze třídy 7.B zvítězil a z 1. místa postupuje do krajského kola. V konkurenci žáků sedmých ročníků a druhých ročníků osmiletých gymnázií bude reprezentovat naši školu dne 25. 3. 2020. Filip si zaslouží velký obdiv a pochvalu, protože jeho kategorie bývá svým rozsahem (Afrika, Austrálie a Oceánie, Amerika) tradičně na přípravu nejnáročnější. Děkujeme a držíme palce!

Školní kolo recitační soutěže

V pondělí 3. 2. se konalo školní kolo recitační soutěže.

Karneval ve školní družině

Nastal masopust, čas mezi Vánocemi a postní dobou před Velikonocemi. 

Návštěva rodilého mluvčího z USA

V pondělí 27.1. měli žáci možnost vyzkoušet své znalosti angličtiny s rodilým mluvčím.

Postup do krajského kola Dějepisné olympiády 2019/2020

Letošní ročník Dějepisné olympiády je opět zaměřen na moderní dějiny, tentokrát na období 1880-1920. V konkurenci žáků základních škol i víceletých gymnázií okresů Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí se naše zástupkyně Aglája Okurková (8.A) probojovala mezi 25 finalistů a postupuje do krajského kola, které se uskuteční 18. března 2020.
Děkujeme za poctivou přípravu a reprezentaci školy.

Školní kolo zeměpisné olympiády 2019/2020 - kategorie B (7. třídy)

Dne 13. 1. 2020 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády 7. tříd.

Testování probíhalo s mapou i bez mapy, maximální počet bodů byl 48. Zúčastnilo se 13 žáků (1 žákyně 7.A, 10 žáků 7.B, 2 žáci 7.C). Do okresního kola postupuje z prvního místa Filip Kačírek (7.B / 43,5 bodu).

Úspěšní řešitelé nad 60% bodů:

    • Jan Karlík (7.C; 40,5 bodu)

    • David Jurenka (7.C; 36,5 bodu)

    • Ondra Vaňous (7.B; 34,5 bodu)

    • Martin Ježek (7.B; 29 bodů)

Školní kolo zeměpisné olympiády 2019/2020 - kategorie C (8. a 9. třídy)

Dne 7. 1. 2020 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády 8. a 9. tříd na téma Evropa.

Testování probíhalo s mapou i bez mapy, maximální počet bodů byl 50. Zúčastnilo se 16 žáků (5 žáků 8.A, 5 žáků 8.B, 5 žáků 9.A a 1 žák 9.B). Do okresního kola postupuje jeden žák/žákyně z prvního až třetího místa:

    • Helena Černíková (8.B / 38 bodů)
    • Johana Stibůrková (8.B / 38 bodů)
    • Petr Jelínek (8.A / 38 bodů)


Úspěšní řešitelé nad 60% bodů:
    • Michal Puchner (8.B; 37,5 bodu)
    • Michal Jeřáb (9.B; 35 bodů)
    • Kateřina Tothová (8.B; 34,5 bodu)
    • Milan Turena (8.B; 34 bodů)
    • Martin Šíp (9.A; 31,5 bodu)

Vybírání poplatků za kroužky na 2. pololetí

Vybírání poplatků za kroužky zájmové činnosti na 2. pololetí.

Od podzimu po advent ve školní družině

Od podzimu po advent ve školní družině

7.C na výletě

Předvánoční výlet sedmáků...

Vánoční výlet do Drážďan

Žáci němčináři na výletě v Drážďanech. :)

Výlet turistického kroužku do Žumberka

Prosincový výlet turistického kroužku...

Děti ze ZŠ Spořilov pomohly složit "Pardubické střípky"

Výsledky literární a výtrvarné soutěže....

Anglická dílnička o Dni díkuvzdání

Ve středu 27. 11. 2019 se někteří žáci ze 3. a 4. tříd zúčastnili anglické dílničky o slavnostech díkuvzdání.

Adventní dílny 2019

Na začátku adventního času jsme se opět sešli na našich tradičních dílnách.