Zájmové kroužky při ZŠ Spořilov pro školní rok 2023/2024

Vážení rodiče,

stejně jako v minulých letech jsme i letos pro Vás připravili řadu zajímavých kroužků. Díky pestré nabídce zájmových oblastí mají děti možnost nadále všestranně rozvíjet své schopnosti a dovednosti.

Kroužky se konají od října do konce května a probíhají v rámci budovy naší školy. Jejich vedením jsou pověřeni zkušení lektoři a pedagogové, kteří své svěřence vyzvedávají před zahájením lekce vždy ve vestibulu školy (u schodů). K odchodu domů jsou žáci připraveni asi deset minut po ukončení kroužku. Převod dětí ze školní družiny na kroužek a zpět je zajištěn.

Naším přáním je, aby Vaše dítě trávilo kvalitně svůj volný čas, a proto věříme, že najdete ten správný kroužek, ve kterém se něco nového naučí, odpočine si od starostí, najde si nového koníčka i nové kamarády.

Zahájení činnosti kroužků

Zahájení činnosti kroužků – od pondělí 2. října 2023. Konat se budou do 31. května 2024.

V případě nemoci lektora bude stanoven náhradní termín v červnu 2024. Ve dnech volna (státní svátky, školní prázdniny, ředitelské volno) se kroužky nekonají. Pokud se přeruší činnost kroužků z krizových důvodů (př. Covid-19), bude částka za nekonané kroužky odečtena v 2. pololetí, případně vrácena převodem na bankovní účet rodičů.

Tento školní rok se pro malou účast nebude konat kroužek Abeceda basketbalu a Turistický.

Do kroužků byli přijati všichni žáci, kteří podali včas řádně vyplněnou přihlášku. Pokud byl kroužek předčasně pro velký zájem naplněn, byli rodiče žáků, kteří nebyli zařazeni, včas informováni.

Z důvodu velkého zájmu o kroužek Taneční jsme prodloužili dobu trvání kroužku o půl hodiny (středa 17:00 – 18:30 hodin). Cena zůstává stejná.

Placení kroužků (hotovost) na 2. pololetí:

• pondělí 22. ledna 2024
  • úterý 23. ledna 2024
  • vždy od 15:30 do 17:00 hodin ve vestibulu školy

Ceny kroužků zůstávají stejné jako v 1. pololetí, pouze u kroužků Keramika 2 a 3 je z důvodů dlouhodobé absence lektorky v 1. pololetí její výše snížena na 400 Kč.

Judo – 1000 Kč (součástí ceny je poplatek za licenční známku na rok 2024)
Šachy – 600 Kč, všechny ostatní kroužky (výtvarné, hudební, taneční) - 700 Kč

Prosíme rodiče, aby dodrželi termín platby. V opačném případě nebude Vaše dítě do kroužku zařazeno.

Platba se nevztahuje na kroužky Florbal, SelectDance, Gymnastika, Věda nás baví, kroužek Moderní historie a Fun and games in English. Úhrada za tyto kroužky proběhne formou převodu na účet.

Podrobné informace včetně elektronické přihlášky do florbalového klubu získáte na: https://florbalprodeti.cz/skoly/zs-pardubice-sporilov/

Pro kroužky SelectDance, Gymnastika platí adresa www.selectdance.cz

Vše o kroužku Věda nás baví najdete na www.vedanasbavi.cz

Veškeré informace týkající se kroužku Fun and games in English získáte na mkrupa@josiahventure.com

Informace o platbě kroužku Moderní historie: Registrační formulář naleznete pod odkazem: https://forms.gle/WDwNxxxiaxE564ix5

Následně obdržíte na zadanou e-mailovou adresu fakturační údaje a další informace.

Způsob předávání dětí: Převod dětí ze školní družiny na kroužek a zpět je zajištěn. Lektoři vyzvedávají nedružinové a starší žáky ve vestibulu školy (u zvonků). Zde žáci také vyčkají na příchod lektora. Po ukončení lekce jsou předáváni rodičům (do 16. hod. vždy ve vestibulu školy) nebo vráceni zpět do družiny. K odchodu budou děti připraveny asi deset minut po ukončení kroužku.

Pro vyzvednutí družinových dětí z kroužku po 15. hodině nepoužíváme čip (předává lektor). Pokud si rodič dítě bezprostředně po kroužku nevyzvedne, bude přijato zpět do školní družiny. Pro jeho vyzvednutí z družiny je nezbytné opět použít čip.

Místo předávání dětí rodičům po 16. hodině:

• Šachy a Věda nás baví – vestibul školy
  • Florbal 2+3, SelectDance – boční vchod u tělocvičny
  • Taneční, Gymnastika a Keramika 3 – boční vchod školy (u jídelny)

Veškeré informace a případné dotazy zodpoví paní vychovatelka Bc. Alena Kotková, vedoucí zájmové činnosti.