Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky
23. 06. 2026Jarošíková Lada

V pátek 19. června 2026 proběhl již 17. ročník tradiční školní sportovní výzvy Mont Blanc. Účastníci při ní zdolávají symbolické vrcholy opakovanými výstupy z přízemí do 2. patra a zpět. Počet výstupů odpovídá převýšení skutečných hor.

Nejvyšší vrchol Mont Blanc zvládlo letos zdolat 15 žáků a také učitelé pan Brouček a pan Balogh. Nejrychlejšími „horolezci“ byli Matěj Scheidel a David Skalecký z 9. B, kteří trasu dokončili ve skvělém čase 6 hodin. Gratulujeme jim i všem ostatním, kteří se do této náročné výzvy pustili.

Další vrcholy pokořilo:
    • Gerlachovský štít – 8 žáků

    • Sněžka – 23 žáků a 1 rodič

    • Velká Deštná – 14 žáků a 3 rodiče

    • Kunětická hora – více než 150 žáků a několik dospělých 

Letošní ročník patřil kvůli extrémně vysokým teplotám k nejnáročnějším. Po sportovních výkonech následoval tradiční noční pobyt v základním táboře na školním hřišti, který si užilo 14 žáků a 3 učitelé.

Děkujeme všem žákům, rodičům i dalším účastníkům za skvělé sportovní výkony. Poděkování patří také pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům za organizaci celé akce a manželům Macháčkovým za výborné občerstvení.

Těšíme se na 18. ročník v roce 2027 – nezapomeňte trénovat! 😊

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti