
V pátek 19. června 2026 proběhl již 17. ročník tradiční školní sportovní výzvy Mont Blanc. Účastníci při ní zdolávají symbolické vrcholy opakovanými výstupy z přízemí do 2. patra a zpět. Počet výstupů odpovídá převýšení skutečných hor.
Nejvyšší vrchol Mont Blanc zvládlo letos zdolat 15 žáků a také učitelé pan Brouček a pan Balogh. Nejrychlejšími „horolezci“ byli Matěj Scheidel a David Skalecký z 9. B, kteří trasu dokončili ve skvělém čase 6 hodin. Gratulujeme jim i všem ostatním, kteří se do této náročné výzvy pustili.
Další vrcholy pokořilo:
• Gerlachovský štít – 8 žáků
• Sněžka – 23 žáků a 1 rodič
• Velká Deštná – 14 žáků a 3 rodiče
• Kunětická hora – více než 150 žáků a několik dospělých
Letošní ročník patřil kvůli extrémně vysokým teplotám k nejnáročnějším. Po sportovních výkonech následoval tradiční noční pobyt v základním táboře na školním hřišti, který si užilo 14 žáků a 3 učitelé.




