Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky
11. 06. 2026Balogh Dušan
Den plný turistiky...

V úterý 9. června se žáci třídy IX.B vydali na turistický výlet do malebného okolí Divoké Orlice. Naše cesta začala ráno v Liticích nad Orlicí, kam jsme dorazili vlakem. Odtud jsme vystoupali k hradu, kde nás čekala velmi zajímavá a poutavá prohlídka.

Po návštěvě hradu jsme pokračovali podél řeky Divoké Orlice směrem k osadě Kamarád. Zde jsme si tradičně opekli špekáčky a užili si příjemné chvíle odpočinku v přírodě. Následně jsme se vydali do Potštejna. Cestou nás sice zastihl vydatný déšť, ale dobrou náladu nám rozhodně nezkazil.

V Potštejně jsme si odpočinuli na tábořišti Vochtánka a nechyběla ani návštěva místní cukrárny, která byla příjemnou tečkou za celým dnem. Na vlakové nádraží jsme dorazili příjemně unavení, ale plní zážitků z krásně stráveného dne.

Jak se nám výlet vydařil, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti