Přejít na obsahovou část stránky

Bc. Alena Kotková

Vedoucí vychovatelka

Bc. Marie Šimková

Markéta Papadopulu, Dis.

Monika Hanousková

Ing. Bc. Tereza Kratochvílová

Omluvenka - odchody ze školní družinypdf115.75 KB

Formulář - omluvenka pro odchody ze školní družiny mimo dny a časy uvedené v zápisním lístku

Základní informace školní družiny

ŠD je určena žákům prvního stupně základní školy, je rozdělena do oddělení. V každém oddělení pracuje jeden vychovatel a kapacita oddělení je 30 dětí. Aktivity školní družiny zaměřujeme na odpočinkové, zájmové a rekreační. Zařazujeme činnosti, při nichž děti relaxují, regenerují své síly, rozvíjejí zručnost, dovednost, fyzickou zdatnost a prohlubují své znalosti. Úzce spolupracujeme se školou a třídními učiteli.

Zabezpečujeme dětem náplň volného času v době před vyučováním a po vyučování, před odchodem domů nebo do jiných zájmových aktivit. Časové rozvržení a uspořádání činností ve školní družině se řídí požadavky psychohygieny.

Školní družina je součástí základní školy a nachází se v přízemí budovy. Nově vybudovaná hlavní družina se nachází nad jídelnou, vchod a zvonek z levého boku školy.

Režim dne

Školní družina je v provozu od 6:30 do 8:00 a od 11:40 do 17:00 hodin.

Ranní družina - od 6:30 do 8:00, probíhá v hlavní družině nad jídelnou. Děti se přijímají nejpozději do 7:15 hodin. Před začátkem vyučování jsou předávány třídním učitelkám.

Odpolední družina – od konce vyučování do 15:00 hodin

Po vyučování jsou žáci převáděni do jednotlivých oddělení školní družiny.  Zde zajišťujeme oběd, odpočinek a volnočasové vzdělávání dětí. Jedenkrát týdně je vyhrazen prostor hlavní školní družiny – byt nad jídelnou vždy jednomu oddělení:

• Pondělí:   2. oddělení
  • Úterý:       4. oddělení
  • Středa:     5. oddělení
  • Čtvrtek:    1. oddělení
  • Pátek:       3. oddělení

Ostatní oddělení se nachází ve třídách v přízemí školy – viz zvonečky školní družiny.

V době trvající hodinu od konce vyučování se nacházíme ve třídě a následně v jídelně. Nejsme proto po telefonu dostupní. Děti jsou proto připraveny k odchodu nejdříve hodinu po ukončení vyučování. Děkujeme za pochopení.

Vyzvedávání dětí z družiny je možné do 13:30 hodin, poté až od 15:00 hodin.

V době od 13:30 do 15:00 hodin nelze děti vyzvedávat, ani samostatně uvolňovat! Na odděleních probíhá hlavní program a často se nacházíme mimo budovu školy. Prosíme, respektujte tuto informaci!

Konečná školní družina – od 15:00  do 17:00 hodin
Děti setrvávají  ve svých odděleních do 15:00 hodin. Poté se 1. třídy  přesouvají do hlavní družiny  nad jídelnou. Děti z 2. a 3. tříd zůstávají do 15:30 hodin v hlavní budově na zvonečku č. 1 a poté  přechází také do hlavní družiny. V této době je zde pro děti zajištěn pitný režim.

• e-mail školní družiny: alena.kotkova@zs-sporilov.eu

• E- mail školní družiny je doposud nefunkční, proto nelze užívat kontaktní formulář. V případě dotazu pište na výše uvedenou adresu.

• telefon základní školy: 466 652 391

• vedoucí vychovatelka: 773 110 109 (od 8:00 do 15:00 hodin)

• ranní a konečná ŠD - byt: 775 601 101 (od 6:30 do 8:00 a od 13:30 do 17:00 hodin)

Pokud se Vám nedaří dovolat, prosíme o strpení (jsme například na obědě). Ozveme se, jakmile to bude možné.

Platby

Akce mimo pravidelnou činnost ŠD

• drakiáda - podzim
  • vánoční besídka – prosinec
  • slet čarodějnic – duben
  • dětský den – karneval – červen
  • Ekocentrum paleta (přírodověda, ekologie)
  • výrobky s Jitkou Folbrechtovou
  • výlety za poznáním – průběžně během celého školního roku

O dalších akcích mimo pravidelnou činnost ŠD Vás budeme informovat v notýsku dětí a na webu školy.

Vážení rodiče, nabízíme umístění Vašeho dítěte ve školní družině během školních prázdnin a ředitelského volna. Školní družina je v provozu od 6:30 do 15:00 hodin. Školní jídelna nevaří.

Pokud budete mít o tuto službu zájem, napište lísteček se jménem dítěte, třídou, dobou příchodu a odchodu do družiny, kdo dítě vyzvedne a hlavně podpisem rodičů. Tento lísteček prosím odevzdejte vychovatelkám ve školní družině nejpozději 14 dní před prázdninami.

Děkujeme.

Plavání

Pouze pro plavce! Žák musí být schopen najednou uplavat minimálně 20 metrů.

• předběžná cena: 1.200,-/pololetí

• kde: Aquacentrum Pardubice, Jiráskova 2664, 53002 Pardubice
  • kdy: pátek 13:30 – 14:15 hodin

• období září 2019 až leden 2020, únor 2020 až červen 2020
    • odchod dětí společně s pedagogickým dozorem od školy cca půl hodiny před plaváním

• návrat do 15:00 hodin

• možnost vyzvedávání dětí po dohodě v plaveckém areálu

• s sebou: plavky, ručník, pití, svačinu – vše v batůžku, ne v igelitové tašce!

• Z organizačních důvodů se ve 2. pololetí kroužek konat nebude.