27. 08. 2024Fiala Martin
Výdej jídla v době rekonstrukce ŠJ...

Vážení strávníci, s ohledem na avizovanou rekonstrukci školní jídelny bude do ukončení veškerých prací fungovat na naší škole pouze výdejna jídla. Obědy pro žáky i zaměstnance školy bude zajišťovat společnost RHJ Gastro s.r.o., Úhřetice, která vyhrála vypsanou veřejnou zakázku.

Výdej obědů bude probíhat následovně:

• Žáci i zaměstnanci se budou dočasně stravovat v tělocvičně školy, kam jsme nastěhovali vybavení školní jídelny.
  • Obědy budou vydávány ve standartních časech, tzn. od 11:40 do 14:00 hodin.
  • Veškeré odhlášky probíhají dle běžných zvyklostí (aplikace Strava, případně telefonické odhlášení na tel. 466 652 390, nebo mailem na obedy@zs-sporilov.eu).
  • Cena obědů se pro žáky ani zaměstnance nemění.
  • Strávníci si s sebou nosí své příbory a lahev na pití, které si po obědě mají možnost umýt. (výdejna není vybavena myčkami na nádobí). Nápoj je možno si napustit v jídelně (tělocvičně školy).
  • Jídlo je vydáváno do ekologicky recyklovatelných plastových misek na polévku / hlavní jídlo.
  • Vzhledem k velkému množství plastového odpadu je nutno do sebe prázdné misky stohovat.
  • V první den nemoci žáka si rodiče mohou vyzvednout jídlo v době mezi 11:15 a 11:30 hodin a to tak, že přijdou ke hlavnímu vchodu školy a zavolají do kanceláře ŠJ – vedoucí stravování jim otevře dveře a rodiče si jídlo vyzvednou v provizorní kanceláři ŠJ (kabinet Tv u tělocvičny).
  • Žákům s bezlepkovou dietou kuchařky vydají jídlo přinesené ráno v krabičce z domu. Toto jídlo bude řádně uskladněno v ledničce a pro výdej ohřáto. Krabičku je třeba řádně označit jménem a třídou žáka. Krabičky může žák/rodič ráno předat na sekretariát školy.
  • Vzhledem k odlišnému vyúčtování a fakturaci obědů nemohou být v průběhu prvního pololetí školního roku 2024/25 zajištěny pro žáky obědy zdarma z projektu W for W. Se zřizovatelem jsme domluveni, že o dotaci pro sociálně slabé žáky můžeme žádat až na druhé pololetí školního roku.
  • Rekonstrukce školní jídelny a kuchyně je plánována minimálně do konce října 2024, dosavadní průběh prací můžete sledovat v tomto albu naší fotogalerie.
  • Podrobnosti a dotazy zodpoví strávníkům třídní učitelé během prvních dnů docházky, případně se můžete na nás obrátit prostřednictvím e-mailu: obedy@zs-sporilov.eu.

Po dobu rekonstrukce probíhají hodiny tělesné výchovy ve venkovním areálu, případně v malé tělocvičně nebo na jiných sportovištích v Pardubicích dle pokynů učitelů tělesné výchovy. Tělocvičnu není možné minimálně do konce října pronajmout ani veřejným složkám. Před blížícím se termínem ukončení rekonstrukce Vás o obnovení provozu tělocvičny a školní jídelny budeme informovat.

Děkujeme za trpělivost v době omezeného provozu způsobeného rekonstrukcí a těšíme se na Vás brzy v novém!

Mgr. Martin Fiala, ředitel školy
Gabriela Malíková, vedoucí školního stravování