07. 09. 2023Fiala Martin
Zahájení školního roku na ZŠ Spořilov...

Nový školní rok na Spořilově začal dne 4. září 2023 tradičním slavnostním přivítáním prvňáčků před školní budovou. Po prázdninové pauze se školáci opět sešli ve svých třídách připraveni na další výzvy a dobrodružství, která jim školní rok přinese. Zatímco většina rodičů dorazila se svým potomkem před školní budovu pěšky, nebo autem, jeden žák zvolil originálnější dopravní prostředek - přijel totiž na koni, čímž se okamžitě postaral o milé pozdvižení.

Pro prvňáčky to byl zvlášť důležitý den, neboť vstoupili do světa školního vzdělávání. Na jejich tvářích byly před školou patrné smíšené emoce – radost z nových kamarádů a zvědavost z toho, co je čeká, ale také trochu nervozity. Letos nás svoji návštěvou poctil starosta městského obvodu Pardubice I pan Filip Štastný. Prvňáčkům a jejich rodičům popřál ve svém projevu hodně úspěchů, zážitků a radosti na jejich cestě za vzděláním. Všichni přítomní učitelé a asistenti se snažili udělat tento okamžik co nejpříjemnějším. Ve školních lavicích na prvňáčky čekalo mimo jiné milé překvapení – batůžek plný krásných dárků od Pardubického kraje.

Pro starší žáky znamenal včerejší den návrat k rutině, učebnicím a úkolům. Pro řadu žáků bude letošní rok i rokem důležitých přijímacích zkoušek na střední školu, které patrně zažijí v jiném formátu než v předchozích letech.

Všem našim žákům i zaměstnancům přejeme úspěšný a pohodový školní rok!