18. 06. 2024Balogh Dušan
15. ročník legendární školní akce...

V pátek 14. června 2024 se na naší škole konala tradiční akce Mont Blanc, která se těší každoročně velké oblibě mezi žáky i učiteli. Letos se jí zúčastnilo celkem 105 žáků, kteří se s nadšením pustili do zdolávání pomyslných vrcholů prostřednictvím opakovaného výstupu po schodech školní budovy.

Jak se letos horolezcům dařilo?

• Mont Blanc: 19 žáků a 1 učitel
  • Gerlachovský štít: 17 žáků
  • Sněžka: 18 žáků
  • Velká Deštná: 16 žáků
  • Kunětická hora: 35 žáků

Akce neprobíhala jen v duchu sportovních výkonů. Na školním hřišti nocovalo 45 žáků ve 20 stanech, někteří se rozhodli přespat pod širým nebem. Večer jsme strávili u táboráku, kde jsme si opékali špekáčky, zpívali písně a mlsali různé dobroty. Zvláštní poděkování patří panu a paní Macháčkovým za úžasný bufet, který poskytl občerstvení unaveným turistům.

Velkým zážitkem bylo i předávání cen, kterého se ujal náš bývalý žák Honza Doležálek, mistr světa v hodu kladivem. Chodili jsme od 10 hodin dopoledne do 23 hodin večer, a přestože jsme byli unavení, odcházeli jsme s nádherným pocitem z dobře vykonaného sportovního výkonu a příjemně stráveného večera.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a těšíme se na příští ročník!

FOTOGALERIE ZDE.