28. 06. 2023Balogh Dušan
14. ročník oblíbené akce...

V pátek 16.6. se konal již 14. ročník naší tradiční akce „Mt. Blanc“. Většina z vás ví, že se jedná o výstupy na vrcholky 5 hor. Počet výstupů (ze suterénu do II. patra a zpět) vždy odpovídá skutečnému převýšení z nástupních míst na uvedené vrcholy. Letos se podařilo zdolat vrchol hory Mont Blanc (4810 m. n. m.) s převýšením 2700 m 18 žákům a p. učiteli Baloghovi. Nejrychlejším „horolezcem“ se překvapivě stal M. Scheidel (6.B), který tuto trasu vystoupal za 6.35 hodin a jen o 5 minut více to trvalo D. Skaleckému (6.B). Velký obdiv si ale zaslouží všichni, kterým se podařilo tento vrchol pokořit. Také na zdolání vrcholu Gerlachovského štítu (2655 m. n.m.) bylo potřeba velké vůle a sebezapření. Podařilo se to 16 žákům.

A jaké jsou počty těch, kteří zdolali další vrcholy?  Na Sněžku (1602 m. n. m.) vystoupalo 17 žáků a 2 rodiče, Velkou Deštnou (1115 m. n. m.) pokořilo 29 žáků a 3 rodiče, Kunětickou horu (303 m. n. m.) zdolalo více jak 35 žáků a několik dospělých.

I v letošním roce měli žáci možnost po náročných výstupech nocovat na školním hřišti. V základním táboře jich tentokrát spalo méně než v loňském roce, ale i pro 29 nocujících (24 žáků + 5 pedagogů) to byl jistě nezapomenutelný zážitek. S radostí konstatujeme, že se celá akce vydařila, a již nyní se můžete připravovat (hlavně fyzicky) na její další ročník.

Chceme poděkovat nejen všem žákům, rodičům a dalším účastníkům za perfektní fyzické výkony, ale také všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům za pomoc s organizací akce.

Těšíme se na vás při 15. ročníku akce Mont Blanc 2023. 😊

ZDE naleznete album z fotografiemi.