28. 05. 2022Kotková Alena
Z kozí farmy k nám zavítala majitelka se svými svěřenci.

Pro moje kůzlátka milá,

abych mlíčko vyrobila,

na pastvu, jak ráno vyjdu,

slupnu všechno, na co přijdu.

Ve školní družině bylo opět veselo.  Z kozí farmy k nám zavítala majitelka se svými svěřenci. Tři krásné kozí slečny s dívčími jmény Elenka, Jůlinka a Reginka prezentovaly své umění. Zatančily, předvedly pohybové básničky nebo také proskočily obručí. V interaktivní části programu děti zkusily zadat zvířatům sami povely a povodit je po hřišti na vodítku. Největší pozornost vzbudila procházka Elenky po kapotě auta majitelky. Vystoupení bylo nejen zábavné, ale i poučné. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o tomto zvířeti a jeho genetice a také získaly i praktickou zkušenost v kontaktu se zvířetem.