21. 03. 2019Jelínková Barbora
Vynášení Moreny, aneb loučení se zimou a vítání jara
První jarní den jsme si připomněli starodávný pohanský zvyk, vynášení Morany.
První jarní den jsme si připomněli starodávný pohanský zvyk, vynášení Moreny. Paní vychovatelka Maruška vytvořila pravou a nefalšovanou Morenu na tyči vycpanou slámou a děti z jejího oddělení vyrobily hřbitov pro malé Morenky, Morenov :) Děti si ve družince vyrobily vlastní malou Morenku, kterou symbolicky zahodily do hřbitova. Při průvodu s Morenou všichni skandovali: "Upálit, upálit!" :) Poté na děti čekal očistný sportovní rituál v podobě čtyř dicsiplín - závod s tatrami a koloběžkami, slalom a střela na branku a hod míčkem do obruče. Za splněné dicsiplíny děti dostaly malou sladkou odměnu :) Doufáme, že jsme řádně přivítali jaro a těšíme se na krásné jarní počasí :)