08. 06. 2019Kotková Alena
Děti pozorují slona

Vydali jsme se s družinkou za poznáním do ZOO Dvůr Králové.

Poslední dny školního roku bývají již tradičně vyhrazeny výletům. I my jsme se s družinkou vypravili se třemi autobusy do Dvora Králové, abychom se dozvěděli, jak se žije zvířátkům v Africe, Jižní Americe nebo třeba na Madagaskaru. V ZOO nás uvítalo krásné slunečné počasí a my zamířili do nitra zahrady. Někteří pěšky, jiní se vydali na zajímavou vyjížďku safari autobusem. V klecích a výbězích po nás pokukovaly veverky a surikaty, mohli jsme zde také zahlédnou zajímavou šelmičku fosa nebo stepního karakala. V ptačím pavilonu nás fascinovala rozmanitost a pestrost ptačího opeření, v teráriích zase neobvyklá velikost a tvar ještěrů a plazů. V bazénu si lebedil hrošík liberijský a v rozlehlém výběhu se důstojně procházely žirafy. Dětem učarovala i domorodá vesnička s rozličnými domky a otvory. Svou obratnost nepodobnou opicím mohly děti také vyzkoušet na obřím dětském hřišti s vysokými věžemi, které byly propojené provazovými můstky.

Výlet byl poučný a krásný. Jen škoda, jak někteří účastníci poznamenali, že byl tak krátký. 😊