28. 05. 2024Kotková Alena
Výlet ŠD za zvířátky...

Letos jsme s dětmi ze školní družiny v rámci výletu vyrazili za zvířátky do zoologické zahrady v Jihlavě. Děti překvapilo množství živočišných druhů, o které se zde starají. Zvířata pochází z různých koutů světa a jejich domovinou jsou rozmanité ekosystémy, kterým se přizpůsobila a naučila se v nich žít. Během výletu jsme například pozorovali žirafy a surikaty z Afriky, kapybary z Ameriky, aligátory a bodlinatky z Asie, či vačnatce z Austrálie.  Ve výběhu se procházely zebry, ve voliéře se hlasitě ozýval asijský Ara hyacintový. Děti také zaujaly trosky letadla uvízlého uprostřed tropického deštného pralesa. Jaký byl osud posádky? Přežila mezi místními hady a pavouky a jinými obyvateli tohoto vlhkého, těžko prostupného prostředí? Nebe se odpoledne krásně vyjasnilo a sluníčko vylákalo ze svých úkrytů i poslední ospalce. A tak se nám ve své kráse nakonec předvedla i Hyena skvrnitá a Medvěd malajský.

Výprava za zvířátky se zdařila, bez větších útrap jsme také zvládli i delší cestu autobusem.  Kromě krásných zážitků a cenných poznatků jsme ocenili to, že jsme mohli nahlédnout do zákulisí života nádherné přírodní říše, které jsme i my součástí