21. 12. 2017Balogh Dušan
Společná fotka v muzeu betlémů
Třída 5.C na výletě v Muzeu betlémů.

V úterý 19. prosince se naše třída 5.C vydala vlakem na školní předvánoční výlet do Třebechovic pod Orebem. Zde jsme navštívili Muzeum betlémů a slavný třebechovický betlém, který betlémář Josef Probošt vyráběl skoro 40 let a od roku 1993 patří mezi národní kulturní památky. Pak nás čekala dvanáctikilometrová trasa podél řeky Orlice do Týniště. Počasí bylo krásné, krajina byla zasněžená jako z pohádky. V táborové osadě Suté Břehy jsme si tradičně opekli špekáčky a poté nás čekala závěrečná trasa do Týniště. Zde jsme příjemně unaveni a vánočně naladěni, nasedli do vlaku směr Pardubice. Výlet se nám moc líbil a už nedočkavě vyhlížíme vánoční svátky.

Vánoční výlet 5.C

• Děti v muzeu betlémů
  • Společná fotka v muzeu betlémů
  • Muž skáče do studené vody