03. 05. 2024ZŠ Pardubice - Spořilov
Výlet pro žáky 5. a 6. tříd...

Na konci dubna se naše škola rozhodla uspořádat nezapomenutelný výlet pro žáky pátých a šestých tříd. Díky spolupráci s cestovní kanceláří Teeway se naše skupina devadesáti nadšených dětí vydala za dobrodružstvím do Legolandu v Německu. Cílem bylo nejen užít si nekonečnou zábavu, ale také posílit jazykové dovednosti a poznat novou kulturu.

Již od samotného začátku výletu bylo jasné, že děti se nemohou dočkat všech atrakcí, které Legoland nabízí. Park je známý svými detailně propracovanými modely z LEGA, které fascinují nejen děti, ale i dospělé. A nebyly to jen modely, které přitahovaly naši pozornost. Děti měly možnost vyzkoušet si mnoho atrakcí, od kreativních workshopů až po adrenalinové horské dráhy, které se staly absolutním hitem.

Jedním z hlavních cílů výletu bylo také praktické využití jazykových dovedností. Žáci měli skvělou příležitost komunikovat v anglickém nebo německém jazyce jak s personálem parku, tak i s ostatními návštěvníky. Tato praxe byla pro mnohé z nich první skutečnou zkušeností s použitím cizího jazyka mimo učebnu, což přispělo k jejich jazykové sebedůvěře.

Přestože park byl plný návštěvníků a fronty na oblíbené atrakce byly někdy velmi dlouhé, naše děti projevily obdivuhodnou trpělivost a nadšení. Nikdo se nenechal odradit a každý si den užil naplno.

Počasí nám pro tento výlet vyšlo na jedničku. Slunečné a příjemné dny dodaly naší výpravě ještě lepší náladu. V Legolandu jsme strávili několik úžasných hodin, během kterých si každý mohl najít to své – od klidnějších aktivit až po ty plné adrenalinu.

Samozřejmě jsme si odvezli nejen spoustu LEGO suvenýrů, ale hlavně mnoho nezapomenutelných zážitků a nových přátelství. Děti se vrátily domů plné příběhů a zážitků, které budou vyprávět ještě dlouho. Tento výlet nejenže posílil jejich jazykové schopnosti, ale také ukázal, jak vzrušující může být učení mimo třídu.

Děkujeme všem organizátorům a pedagogům, kteří se na této výpravě podíleli, a těšíme se na další dobrodružství!

Fotogalerie zde.