14. 10. 2022ZŠ Pardubice - Spořilov
Sobotní běh pro dobrou věc...

V sobotu 8. října 2022 jsme nechyběli na tradičním Lidovém běhu v rámci podzimních Městských slavností. Pořadatelé z Univerzity Pardubice si pro letošní rok připravili několik novinek.

Tradiční běh se letos konal nejen pro zdraví a na podporu výzkumu léčby rakoviny, ale především na podporu Domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice. Další novinkou byl nový název běhu – Běh Univerzity Pardubice, který navázal na tradiční sérii Běhů naděje (dříve Terryho Foxe). Poslední novinkou byla soutěž škol o nejvyšší počet zúčastněných.

Těší nás, že jsme nejen společně s vámi podpořili dobrou věc, ale vlastně nečekaně tuto soutěž i vyhráli. Celkový počet byl 82 účastníci z řad žáků, rodičů, učitelů či jen přátel školy. Trať dlouhou necelé 3 km bylo možné uběhnout, jet na kole nebo koloběžce.

Děkujeme všem, kteří si s námi užili nádherné sobotní dopoledne, podpořili nejen své zdraví, naši školu, ale především tuto charitativní akci (díky dobrovolnému startovnému se podařilo shromáždit částku 13 530,- Kč). Některé momenty ze sobotního dopoledne zachycují i naše fotografie.