14. 03. 2018ZŠ Pardubice - Spořilov
Turistický kroužek na Českomoravské vrchovině

První březnový víkend se uskutečnil výlet turistického kroužku do Žumberka na Českomoravskou vysočinu. Za účast na této výpravě by se nemusel stydět leckterý polárník, v noci totiž teploměr ukazoval  - 16 °C! :) V sobotu ráno jsme se vypravili do Ležáků, kde jsme měli objednanou prohlídku. Tato osada byla 24. června 1942 vypálená nacisty. Prohlédli jsme si expozici, ve  které jsme viděli části uniforem, vysílačku Libuši, samopal, dobové dokumenty a různé fotografie. Odpoledne jsme si cestou opekli špekáčky a příjemně unaveni došli do klubovny v Žumberku. V neděli jsme se vypravili na zříceninu středověkého hradu Žumberk.

Výlet jsme si patřičně užili a už plánuje další, tentokrát jarní výpravu.

Výlet turistického kroužku

• Foto u pomníku v Ležácích