18. 06. 2024Hurdová Květuše
Pokračování projektu OH v Paříži...

Ve čtvrtek 13. 6. pokračoval na různých stanovištích projekt OH Paříž 2024 pro žáky 5. - 8. tříd. Vzhledem k nepřízni počasí se začalo s menším zpožděním, ale s o to větším zápalem většiny žáků. Na stanovištích byly připraveny netradiční pohybové aktivity. Asi největší úspěch mělo stanoviště „Instalatéři“, na kterém byla potřeba především souhra a koordinace všech účastníků. Pro většinu žáků se stala nejnáročnějším stanovištěm dráha, kde se „chodilo“ (tedy spíše padalo!) na chůdách. I přes drobné nedostatky si dopoledne podle ohlasů všichni užili a těšili se na poslední akci olympijského projektu. Tou byly páteční symbolické výstupy na horu Olymp. Kromě žáků 9. tříd, kteří trénovali závěrečné rozloučení, se do zdolání vrcholu zapojili celé třídy se svými třídními uč., případně i s asistenty. Vrchol Olympu byl „pokořen“ díky 198 výstupům všech ze suterénu do II. patra a po sečtení všech časů by to trvalo 2:35 hodin.

Veškeré vyhodnocení soutěží (turnaj v páce, Kahoot s olympijskou tématikou, přetahovaná, sportování na stanovištích) celého projektu OH Paříž 2024 proběhlo v pondělí 17. 6. na školním hřišti.

Ve fotogalerii si můžete některé momenty z našeho projektu připomenout.