28. 09. 2023Fiala Martin
Dopoledne plné sportu a her...

Slunečná středa 27. září 2023 byla na školním hřišti plná smíchu, soutěživého ducha a sportovního nadšení. Dostaveníčko si zde dalo více než 260 žáků z prvního stupně naší školy a téměř stovka dětí ze čtyř pardubických mateřských škol.

Ráno začalo shromážděním na školním hřišti, dětem byly představeny disciplíny, ve kterých budou soutěžit a systém získávání odměn. Na deseti rozmanitých stanovištích následně po celé dopoledne plnili všichni sportovně laděné úkoly. Skákalo se, házelo, běhalo jako o závod. Děti si vyzkoušely dovednosti z florbalu, fotbalu, atletiky, ale i lanové aktivity.

Milovníci míčových her si přišli na své při vybíjené, která se odehrávala v přilehlé tělocvičně naší školy. Sportovní den byl skvělým příkladem toho, jak může sport spojit děti různých věkových kategorií. Děti nesoutěžily pouze ve fyzické zdatnosti, ale také ve fair play a týmové práci. Velkou pomocí byla účast žáků devátých ročníků, kteří dohlíželi na jednotlivá stanoviště. Za organizaci celé akce děkujeme především paní učitelce Slavíkové, Pazlarové a Hurdové a zapomenout nemůžeme ani na pana učitele Balogha. Děkujeme rovněž paním učitelkám z mateřských škol, že s dětmi zavítaly na Spořilov a tradiční akce se s dětmi zúčastnily.

Věříme, že děti si krom odměn a ocenění domů odnesly také spoustu krásných vzpomínek na den plný sportu a přátelství. Představu o tom, jak sportovní den na naší škole probíhal, si můžete udělat prostřednictvím fotogalerie.