28. 05. 2024Fiala Martin
Rekonstrukce ŠJ...

ŘEDITELSKÉ VOLNO V POSLEDNÍM ČERVNOVÉM TÝDNU

Vážení rodiče,

dovolte, abych Vás touto cestou informoval o organizaci závěrečných týdnů školního roku 2023/24.

Naši školu čeká v nejbližších měsících rozsáhlá a dlouho plánovaná rekonstrukce školní kuchyně, která s sebou přinese řadu omezení a změn v běžně zažitém školním režimu.

Firmy, které budou rekonstrukci provádět, jsou povinny dle zadávací dokumentace převzít školní kuchyň jakožto stavbu již v červnu tohoto roku. Jelikož bude třeba veškeré prostory kuchyně, jídelny, sklady, šatny a přilehlé prostory kompletně vyklidit, nebude v našich silách v posledním červnovém týdnu zajistit Vašim dětem obědy. Z tohoto důvodu jsem rozhodl o udělení ředitelského volna všem žákům 1. i 2. stupně od 24. do 28. června 2024.

Vysvědčení za 2. pololetí bude rozdáno již v pátek 21. června 2024. Pedagogická rada se uskuteční ve čtvrtek 13. června 2024.

Všechny plánované akce zůstávají beze změny a to včetně rozloučení s žáky 9. ročníku, které proběhne ve středu 19. června 2024 v Aule Univerzity Pardubice. Rozloučení se zúčastní krom samotných absolventů a jejich rodičů také žáci 5. až 8. ročníku.

V tuto chvíli ještě bohužel nemám k dispozici časový harmonogram celé rekonstrukce, proto obnovení běžného provozu školní kuchyně zůstává zahaleno otazníky. Vzhledem k délce rekonstrukcí na jiných školách se spíše připravujeme od září na variantu výdeje jídel uvařených v jiné instituci. O podrobnostech Vás budeme zavčas informovat na našich webových stránkách a prostřednictvím systému Bakaláři.

Informace pro rodiče žáků I. stupně:

Jelikož jsme si vědomi, že pro některé z Vás může být zkrácení školního roku o 5 dní problém z hlediska Vašich pracovních povinností, rozhodli jsme se vyjít Vám vstříc ohledně hlídání dětí v posledním červnovém týdnu.

Nemáte-li jinou možnost, dejte nám prosím o Vašem zájmu o hlídání vědět prostřednictvím tohoto formuláře. Z hlediska zajištění provozu je pro nás důležitá i informace o konkrétních časech, kdy nám své dítě v jednotlivých dnech svěříte.

Berte prosím v úvahu, že dětem nebude v tomto posledním červnovém týdnu z naší strany zajištěno stravování ani pitný režim – veškeré jídlo a pití si proto přinesou z domu. Náplň aktivit budeme operativně řešit dle množství dětí.

Děkuji za pochopení a přeji klidné závěrečné týdny letošního školního roku.

Mgr. Martin Fiala, ředitel školy