16. 11. 2019Jarošíková Lada
Projektový den Sametová revoluce (30 let svobody)
V pátek 15. 11. u nás proběhl celoškolní projektový den věnovaný připomínce 30 let svobody v naší zemi. V rámci jednotlivých tříd se všichni „ponořili“ do převratných událostí 17. listopadu 1989.
Projektové činnosti byly přizpůsobené znalostem a schopnostem žáků; pro 5. až 8. ročníky přednášel o tehdejším dění v našem městě pan Jan Řeháček (jednatel KPP).
  • pan Jan Řeháček (jednatel KPP)
Žáci 9. tříd si zase mohli poslechnout pana ředitele, který jako pamětník žákům svým vyprávěním oživil atmosféru revoluce a poutavě zodpovídal i otázky k období, kdy hodnoty jako demokracie, svoboda či otevřený dialog byly jen nedosažitelným snem.
  • pan ředitel
  • Žáci
Ve vestibulu školy si můžeme prohlédnout výtvarné ztvárnění 17. listopadu 1989.
Výtvarné ztvárnění 17. listopadu 1989
Zapojeným pedagogům i žákům děkujeme. A nejvíce pak děkujeme všem lidem, kteří se v minulosti o svobodu zasadili!
Výtvarné ztvárnění 17. listopadu 1989