21. 05. 2024Hurdová Květuše
Návštěva dětí z 2.A v DS U Kostelíčka...

Ve čtvrtek 16. května 2024 pokračoval náš celoroční projekt „Propojování  generací“. Tentokrát šlo o trochu jiné setkání, protože žáci 3. ročníku, kteří DS U Kostelíčka pravidelně navštěvují, byli ve škole v přírodě. Díky dětem ze 2.A nemusela být schůzka zrušena, neboť se společně se svojí pí. uč. Pasovskou rozhodly „naše seniory“ navštívit.

Očekávaná tréma či nervozita se nekonaly. Naopak díky zpívání s kytarou byla na terase velmi brzy výborná nálada. Seznámení dětí s klienty proběhlo zcela přirozeně, takže se ochotně zapojily i do připravených her. Hrálo se „čarodějnické“ bingo, malovali se obrázky a vrcholem schůzky byla hra „cornhole“! Do hraní této (pro nás neznámé) hry se zapojili všichni – děti, klienti, pedagogický doprovod i sestřičky. Samotný průběh hry ukázal, kdo měl nejvíce natrénováno – a my jsme to opravdu nebyli!

Celá tato schůzka byla plná smíchu a veselé nálady, takže všem bylo líto, že už končí. Opět jsme se mohli přesvědčit, že tento projekt má smysl a že je úplně jedno, kdo naše seniory navštíví a potěší. V připravované fotogalerii se můžete na některé okamžiky ze setkání podívat.

Fotogalerie zde.