20. 10. 2019Kotková Alena
Drak
Byl krásný podzimní den a k nám až z Hradce Králové přiletěl drak.

Byl krásný podzimní den a k nám až z Hradce Králové přiletěl drak. Jmenoval se Ajax a jeho domovem bylo východočeské loutkové Divadlo Drak, kde dlouhá léta hrál v pohádce „Poslední drak“. Protože děti za tu dobu velmi dobře znal, rozhodl se, že dohlédne na to, jak se daří jeho kamarádům z Pardubic. Zda děti dráčky řádně provětrají, jaká je dračí vzletová výška a délka letu. Vzhledem k tomu, že větřík ten den pofukoval velmi zlehýnka, byla to pro děti řádná fuška. Úspěchem bylo, když se někomu podařilo zvednout dráčka pár metrů nad zem. Slunce ale krásně svítilo a na děti čekala i řada rozmanitých podzimních soutěží. Závěrem zbývá už jenom konstatování, že Drak Ajax byl spokojen, protože nikdo v Pardubicích nezahálí, děti i dráčci se provětrali. Za to je všechny po zásluze pochválil a odměnil.