20. 09. 2022ZŠ Pardubice - Spořilov
Výsledky z přespolního běhu...

Další závody se konaly ve čtvrtek 15. září. Tentokrát to byla soutěž školních družstev v přespolním běhu dívky (1500 m + chlapci 3000 m) Původně se mělo běžet v areálu dostihového závodiště, to se však na poslední chvíli změnilo a závodilo se na trase vedoucí podél řeky Chrudimky „mezi 2 mosty“. Startovat mohla maximálně šestičlenná družstva v jednotlivých kategoriích, ale do soutěže se započítaly pouze výkony 4 nejlepších v družstvu.

O naprosto nečekaný úspěch se postaral Štěpán Kurka (9.A), který v konkurenci 58 žáků z 11 základních škol obsadil vynikající 4. místo a výborný výkon podal i jeho bratr Matěj Kurka(7.C), který doběhl na 12. místě (z 46 žáků). Ani ostatní naši závodníci se nenechali zahanbit, zaběhli velmi kvalitní výkony a velice často překonali sami sebe.

Složení a umístění jednotlivých družstev

kategorie D III. (6.-7. roč.) 10. místo - 6.A Pilařová N., Hocque S. 7.A Lammersová L., Macháčková T.

kategorie D IV. (8.-9. roč.) 8. místo - 8.A Kopáčková L.   8.B  Filipová M., Beranová E.

9.B Beranová A., Veselková D.

kategorie H III. (6.-7. roč.)  6. místo - 6.A  Černý V., Svatoš M.   7.B  Šturm F., Ziegler A.,

7.C   Kurka M., Paleček M.

kategorie H IV. (8.-9. roč.) 6. místo - 9.A   Kurka Š.  9.B  Stoklasa P.   9.C  Lazarevič P.

8.B  Frýda D., Dvořák Š.

Všem žákům, kteří v těchto závodech soutěžili, patří velké poděkování nejen za předvedené výkony, ale i za vzornou reprezentaci školy!!!