11. 04. 2018Jarošíková Lada
Postup do celostátního kola Dějepisné olympiády 2017/2018

A je to tady!

S velkou nadějí jsme očekávali potvrzení postupu naší žákyně Kristýny Fialové ze třídy 9.B do celostátního kola Dějepisné olympiády. A očekávání se vyplnilo - na základě jejího výborného výsledku (2. místo v krajském kole) a potřebného počtu postupových bodů se probojovala mezi 35 nejlepších žáků celé ČR!

Dějepisná olympiáda patří mezi nelehké vědomostní soutěže a je určena žákům 8. a 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž probíhá ve čtyřech postupových kolech: školním, okresním, krajském a celostátním. Celostátní kolo trvá pět dní a spojuje soutěž s exkurzemi, výlety a návštěvami historicky zajímavých míst - letos se uskuteční 21. - 25. 5. v Praze.

Samotná soutěž ve finále kombinuje vědomosti (závěrečný test) s dovednostmi, např. aplikovat znalosti na historických památkách v terénu nebo prezentovat a obhájit svou badatelskou práci.

Každý ročník má jiné tematické zaměření jednotné pro všechna kola, která se liší jen svou náročností. Letošním tématem jsou především moderní československé dějiny v letech 1918 – 1938. Věříme, že Kristýna bude naši školu vzorně reprezentovat, naváže na loňské úspěchy a potvrdí naši skvělou úroveň dějepisu v celorepublikové konkurenci.

Děkujeme za poctivou přípravu a budeme držet palce!