18. 06. 2024Hurdová Květuše
Má to smysl...

Poslední letošní schůzka s klienty domova seniorů se konala ve čtvrtek 13. 6. 2024. Opět byly naplánované pohybové aktivity, které se díky pěknému počasí daly provozovat ve venkovním areálu. Děti vůbec nezaskočil fakt, že se do aktivit zapojili i klienti, kteří zde pouze odpočívali. Společně se seniory házeli na přesnost do košů, také měly možnost vyzkoušet, jaké to je, když se při hodu sedí na vozíčku a nemohou se použít nohy. O nečekané překvapení se postaraly ošetřovatelky, které dětem navrhly, že si mohou zkusit jízdu s klientem na vozíčku. A to byla tedy výzva! Po projetí stanovené dráhy konstatovaly, že to vůbec nebylo jednoduché. Je potřeba ocenit i statečnost seniorů, kteří se vůbec nebáli a nechali se dvojicí našich dětí povozit.

Průběh této schůzky jen potvrdil, že celý projekt „Propojujeme generace“, do kterého jsme se v tomto školním roce zapojili, má smysl. Pravidelné měsíční schůzky oživily každodenní život seniorů, kteří tak měli možnost zažívat s dětmi plno radosti a inspirace a zkusit si i něco nového. A děti se zase nenásilnou formou učily vzájemné úctě ke stáří, ohleduplnosti a některé z nich navázaly i nová přátelství.

Na atmosféru posledního setkání se můžete podívat v naší fotogalerii.