15. 04. 2024Hurdová Květuše
Tradiční Lidový běh...

V sobotu 13. dubna 2024  se za krásného počasí konal již 18. ročník Pardubického vinařského půlmaratonu. Součástí této sportovní akce, kterou žije celé město, je i tradiční Lidový běh. Tak jako každý rok i letos nás bylo rozhodně vidět! Přáli jsme si rekord v počtu účastníků (více jak 200),  kteří budou reprezentovat naší školu. Toho jsme sice nedosáhli, ale 183 účastníci byl skvělý počet, který nám pomohl obhájit krásné 6. místo z 28 kolektivů pardubických MŠ a ZŠ. Na odměnu (poukaz 5000,- Kč pro nákup sportovních potřeb do kabinetu Tv) se mohlo těšit pouze 8 nejpočetnějších kolektivů.

Podobně jako v loňském roce zažili organizátoři ne jeden, ale hned dva „šoky“ – opět byl v Lidovém běhu překonán rekord v počtu zúčastněných běžců. Zaběhat si jich přišlo více jak 3300, což znamenalo o 600 více než loni a letos poprvé nevyhrála soutěž kolektivů žádná z pardubických ZŠ.

O veliké překvapení se postarala MŠ Korálek, která na start přivedla 305 účastníků!  Ačkoliv se nejednalo o soutěžní běh, musíme vyzdvihnout výkon našich 2 žáků (Scheidel Marek a Černý Václav ze 7. roč.), kteří mezi tolika účastníky doběhli trať 1,7 km v první desítce běžců.

Velké poděkování tedy patří nejen vám všem běžcům z řad žáků, rodičů, příbuzných či jen přátel školy,  ale také všem těm, kteří pomáhali s organizací, při prezentaci před startem běhu i v cíli na Perštýnském náměstí. Již nyní se těšíme na další společné proběhnutí a rádi se s vámi uvidíme na dalších akcích naší školy!

Ve připravované fotogalerii se brzy budete moct podívat na fotky, které vám atmosféru sportovní akce přiblíží.