01. 10. 2019Jarošíková Lada
Pevnostní město Josefov

Dne 1. 10. 2019 žáci 9. tříd a 6 vybraných žákyň ze třídy 8.B vyrazilo prozkoumat podzemní obranný systém pevnosti Josefov a Obří akvárium v Hradci Králové.

Čekal na ně dvouhodinový zážitkový program. Začal rozdělením do jednotlivých skupin (např. na dělostřelce, zásobování, minéry), a pak už se noví vojáci odhodlaně vydali do podzemí plnit zadané úkoly.

Poznávání plodin, řemeslnických nástrojů či rozdělávání ohně pomocí křesadla jim šlo skvěle. A hledání dělových koulí, orientace v podzemí (se svíčkami i bez nich) nebo identifikace zvuků jako voják - minér bylo dokonce ještě lepší. Všichni by mohli hned narukovat!

V Obřím akváriu (největším sladkovodním akváriu v ČR) jsme na závěr krátce zavítali do tropického pralesa a obdivovali tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky.

• Pevnostní město Josefov