06. 06. 2024Fiala Martin
Jubilejní 25. ročník prestižního fotbalového turnaje McDonald's Cup...

Ve dnech 3. a 4. června 2024 se v nádherné Malšovické aréně, domovském stánku fotbalistů Hradce Králové, konal jubilejní 25. ročník prestižního fotbalového turnaje McDonald's Cup. Tento turnaj letos přilákal v kategorii 3. tříd více než 1480 týmů z celé České republiky, a konkurence tak byla opravdu obrovská. Do finálového turnaje postoupil z každého kraje pouze nejlepší tým, což činilo účast na tomto podniku mimořádně prestižní.

Naši chlapci se s odhodláním a bojovností pustili do zápasů ve své skupině, kde narazili na dva velmi zdatné soupeře - budoucího šampiona ZŠ Davle a pořadatelský tým ZŠ Hradec Králové-Sever. V derby s Hradcem jsme po celý zápas drželi krok a prohráli po bojovném výkonu těsně 2:3. Zápas s Davlí byl pro nás malým/velkým úspěchem, jelikož jsme jako jediný tým skupiny D dokázali vstřelit tomuto dominantnímu týmu gól.

Přestože jsme první den turnaje prohráli i utkání s Českými Budějovicemi v poměru 4:6, nevzdali jsme se a ve druhém dni turnaje jsme se soustředili na skupinu o 13. až 16. místo. Zde jsme si spravili chuť, když jsme porazili tým z Lovosic těsným výsledkem 1:0. Poslední utkání turnaje jsme sehráli proti ZŠ Hrotovice z třebíčského okresu. Ačkoli jsme na první dva góly soupeře dokázali odpovědět, na třetí už nám bohužel fyzické síly nestačily, i přestože jsme si vytvořili mnoho šancí.

I přes závěrečnou porážku si naši žáci vybojovali krásné 14. místo v celé České republice! Tento úspěch v jubilejním 25. ročníku turnaje McDonald's Cup je důkazem, že fotbal na Spořilově hrát umíme. Naši hráči si za své bojovné výkony vysloužili potlesk celé arény i přihlížejících českých fotbalových reprezentantů. Předávání poháru a krásných cen od partnerů turnaje a od Vladimíra Šmicra, vítěze Ligy Mistrů, bylo už jen sladkou třešničkou na fotbalovém dortu.

Děkujeme pořádající agentuře a domovskému fotbalovému týmu z Hradce Králové za fantastický turnaj a skvělou organizaci této megaakce, která naprosto právem nese přídomek "Svátek fotbalu". Po všech stránkách dokonalá sportovní akce snese absolutorium. Naši žáci se už těší na další ročník a jsou odhodláni znovu bojovat o co nejlepší umístění.

Rád bych poděkoval touto cestou celému týmu, který naši školu nejen na finálovém turnaji, ale i na krajském a okresním kole reprezentoval. Za Spořilov na 25. ročníku turnaje McDonald’s nastoupili tito hráči:

3. A - Adam Tuček, Marek Hrubý

3. B - Hynek a Filip Eichlerovi, Vojta Pražan, Ota Martinec, Dominik Strašek, Robin Fraenkl

2. A - Marek Jelínek

2.B Lukáš Ouředník

„tréňou“, kustodem, mentorem a sportovním psychologem byl pro kluky ve všech fázích turnaje pan učitel Jan Těšitel. Nedílnou součástí týmu byli i rodiče, kteří chlapce hnali neúnavně do útoku!

Obrovský dík vám všem za parádní reprezentaci školy na národní úrovni!

Prohlédněte si kompletní fotogalerii.

A také výsledky a spoustu dalších materiálů z 25. ročníku McDonald´s.