28. 05. 2024ZŠ Pardubice - Spořilov
Další sportovní úspěch...

Dne 21. května 2024 se v Moravské Třebové uskutečnilo krajské kolo Olympijského víceboje, na kterém naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Eliška Doležalová, Viktorie Šteckerová, Tereza Macháčková, Liam Baksevanis, Patrik Špaček, Miroslav Duna, Dominik Frýda a Berta Dolečková. Vedoucí družstva byla paní učitelka Mgr. Alena Pazlarová.

Organizátoři si pro toto kolo připravili pět zcela odlišných disciplín oproti okresnímu kolu, což přidalo soutěži na napínavosti a výzvách. Žáci se museli utkat v běhu na 60 metrů, hodu míčkem, skoku dalekém, opakovaných shybech na šikmé lavičce a vytrvalostním testu, který zahrnoval běh na 1000 metrů nebo běh spojený s basketbalovým driblingem.

V konkurenci patnácti týmů se našim žákům podařilo dosáhnout výborného 7. místa v kraji, což je skvělý výsledek, na který můžeme být právem hrdí. Tento úspěch je zásluhou nejen jejich usilovného tréninku, ale také podpory a přípravy ze strany našich vyučujících tělesné výchovy.

Jsme rádi, že se nám podařilo uspět v této tradiční soutěži právě v roce, kdy celý svět s napětím očekává olympijské hry v Paříži. Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy a vyučujícím za jejich obětavou práci. Doufáme, že tento úspěch bude motivací i pro ostatní žáky k účasti na sportovních akcích a k rozvoji jejich sportovních dovedností.

Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na další sportovní úspěchy našich žáků!