09. 10. 2023Hurdová Květuše
Běželi jsme pro dobrou věc...

V sobotu 7. října 2023 jsme se společně s vámi zúčastnili tradičního Lidovém běhu – Běh Univerzity Pardubice, který byl zařazen do mnoha akcí Podzimních městských slavností.
Tato sportovně humanitární akce byla určena nejen fanouškům běhu, ale na své si mohli přijít i příznivci cyklistiky a jízdy na koloběžce. Ráno nás sice zaskočilo nemilé překvapení, kdy jsme nemohli využít tradiční místo srazu u Městské čítárny, ale i s tím jsme si hravě poradili. Potěšila nás především ta skutečnost, že jsme se sešli v počtu 122 účastníci, kteří svým během nebo jízdou na kole/koloběžce podpořili naši školu.
Vzhledem k tomu, že z pardubických základních škol jsme byli jediní účastníci (trochu smutná skutečnost!), předali nám pořadatelé i připravenou cenu pro vítěze (pohár + volejbalový míč). Na tuto charitativní akci ještě dorazila ZŠ Dolní Ředice, která také jako jediná obdržela cenu pro malotřídní ZŠ.

Děkujeme vám všem, kteří jste si s námi užili nádherné sobotní dopoledne, svým pohybem udělali něco pro své zdraví a zároveň podpořili dobrou věc (výtěžek z akce použijí pořadatelé na výzkum v boji proti rakovině a část bude věnována i na domácí hospicovou péči). Již nyní se těšíme na další společné proběhnutí v dubnu 2024 (Pardubický vinařský půlmaratón – Běh Vaňka Vaňhy).
Některé momenty ze sobotního dopoledne zachycují i naše fotografie - kompletní fotogalerie.