18. 09. 2016ZŠ Pardubice - Spořilov
Ve čtvrtek 15. září 2016 se před budovou naší školy konal jezdecký den. Akce proběhla v rámci náboru do jezdeckého kroužku.

Ve čtvrtek 15. září 2016 se před budovou naší školy konal jezdecký den. Akce proběhla v rámci náboru do jezdeckého kroužku, který zde funguje již několik let pod záštitou paní Šedové a její rodinné stáje v Rábech. Odtud nás přijeli navštívit koníci Lipánek a Ryzáček a poníci Ferda a Dáreček.

Tato stáj je zapojena do programu environmentální výchovy. Cílem kroužku je naučit se nejen jezdeckému umění, ale také správné péči o koně. Děti koně čistí, krmí, pečují o čistotu stájí, vodí koníky na pastvu. Jsou takto vedeny k zodpovědnosti a vyvíjejí se v pracovité, silné a rozvinuté osobnosti.

Na koníky se přišli podívat žáci z 1. až 5. třídy. Měli možnost shlédnout praktickou ukázku jízdy na koni, seznámili se s vybavením jezdce i jezdeckého koníka. Své jezdecké umění předvedly Vanda a Eliška Kolínovi. Paní Šedová vysvětlila, že je třeba koně vždy před jízdou i po ní řádně vyčistit. Spolu s Eliškou předvedla, jak se čistí kopyta. Ti, kteří měli chuť a odvahu se mohli na koníku i svézt a okusit tak, jak krásný je svět z koňského sedla.

V současné době je nábor kroužků uzavřen. Konečný přehled otevřených kroužků pro tento školní rok najdete nejpozději poslední zářijový týden zde na stránkách a zároveň bude vyvěšen na dveřích školy.