18. 10. 2022Kotková Alena
Nad Spořilovem se i letos setkali dráčci malí i velcí, dokonce i ručně vyrobení.

Stalo se již tradicí, že se v tomto krásném podzimním čase na nebi nad naší školou třepotá kaskáda nádherných barev. I letos se zde setkali dráčci malí i velcí, dokonce i ručně vyrobení. Počasí přálo a slunce svítilo. Bohužel, panovalo i bezvětří. O to větší úsilí museli vynaložit ti, kteří chtěli svého dráčka zvednout do oblak. Protože máme děti čiperné a šikovné, mnohým se dařilo nejen dráčka řádně provětrat, ale také si úspěšně zasoutěžit. Svoji zručnost a rychlost si mohly vyzkoušet ve sklizni brambor, výlovu rybníka nebo při odvozu dříví v kolečku. Také míra znalostí při poznávání hub nebo podzimních plodin byla součástí soutěžního odpoledne. Na to, zda děti u nás nezahálí a řádně soutěží dohlížel drak Ajax z východočeského loutkového Divadla Drak v Hradci Králové. Odpoledne se vydařilo a drak Ajax byl spokojen. V závěru nechybělo ani tradiční opékání buřtů a společné posezení s rodiči.