26. 09. 2023Fiala Martin
Akce s velkým úspěchem...:)

Školníci, ti neviditelní hrdinové našich škol, kteří často pracují v anonymitě a za jejich úsilí a oddanost jim nesdělujeme dostatečnou vděčnost. Nicméně jednou za rok, během Dne školníka, máme možnost tuto neviditelnou profesi oslavit a poděkovat jim za důležitou roli ve školním prostředí.

A přesně takový den jsme dnes společně prožili na Spořilově. Díky zapojení do projektu Hrdá škola se @schoolsunited jsme vzdali společně hold našemu Rudovi, který je vždy připraven nastoupit do akce – ať už jde o nefungující topení, zablokovaný záchod nebo opadávající omítka nad hlavním vchodem…

Od rána se dnes náš pan školník těšil pozornosti dětí i nás kolegů. Všichni společně jsme se snažili, aby dnešní den byl pro něj výjimečný. Dostal nejen voňavou svačinu z udírny, ale také spoustu krásných výtvarných a slohových prací, básniček, plakátů a obrázků.

Vrcholem oslav pak byla velká přestávka, kdy jsme se společně vyfotili s panem školníkem na našem školním dvoře. Spořilovem zněl i zpěv písní a recitace říkanek na oslavu našeho „neviditelného hrdiny“. Akce měla velký úspěch, všichni, kteří jsme se zapojili, jsme si dnešní den užili a zejména pan školník na něj dlouho nezapomene! Už teď se těšíme na říjen a na další akci!

Další fotografie si můžete prohlédnut v naší fotogalerii.