15. 10. 2024Pasovská Renáta
Za naši školu běželo úžasných 133 běžců...

Běh Univerzity Pardubice je sportovně společenskou a humanitární akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007. Dále běh pokračoval pod názvem Běh naděje. Tradiční běh pro zdraví, probíhá v rámci programu podzimní části Městských slavností Pardubic.

Děkujeme všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili letošní účast ZŠ Spořilov na tomto běhu! Velmi si vážíme, že se na startu za naši školu sešlo úžasných 133 běžců z řad dětí, rodičů, přátel školy, ale i přátel Univerzity Pardubice, které tímto děkujeme za vzornou organizaci celé akce.

Všichni běžci obdrželi při proběhnutí cíle pamětní medaili, perníček a krabičku džusu. Ovšem největší odměnou nám všem bylo vítězství mezi školami v počtu běžců! Nad hlavu děti zdvihly po gratulaci pana rektora a paní prorektorky nádherný pohár pro vítěze a nový míč, který ale poputuje jako dar do školy zasažené povodněmi, do školy v České Vsi. Výtěžek z celé akce ostatně Univerzita Pardubice věnuje, stejně jako všechny roky minulé, na charitativní účely.

Ještě jednou s obrovským poděkováním Vám všem, s omluvou cyklistům, kteří měli připravená kola ke startu, který se ale letos z kapacitních důvodů nekonal, přidáváme několik fotografií a hlášek: „Kde mám medaili?! Tedy ne, kde máme pohár, teď tu byl?!“

„Klid, pohár má Natálka, takovou měla radost!“

„Paní učitelko, já jsem byl poprvé na pódiu!“

„A bude pochvala třídního učitele? Hodila by se, vyrovnalo by se skóre průšvihů!“

Přátelé, kamarádi, i ta pochvala bude! :)

Fotogalerii připravujeme.