04. 06. 2019Balogh Dušan
Tradiční spořilovské výstupy na Mont Blanc.

Poslední květnový pátek byl věnován tradiční spořilovské akci Mont Blanc. Celkem 93 žáků zdolávalo výstupem ze suterénu školy různé horské vrcholy. Nejvyšší horu Evropy zdolalo 10 žáků, 1 tatínek  a nesměl chybět ani náš horský vůdce pan učitel Dušan Balogh. Jeden z účastníků z řad žáků 8. zdolal Mont Blanc za rekordních 6 hodin 12 minut.

Výstupem na Mont Blanc zvládli všichni účastníci výškový profil 2700 metrů. Gerlachovský štít zdolalo 7 žáků. Na Sněžku vyšlo 20 dětí, na Velkou Deštnou 25 žáků, ostatní vyběhli na Kunětickou horu. Všechny vrcholy byly zdolány do 22 hodin. Poté si účastníci opekli špekáčky a společně si zazpívali s kytarou u táboráku. V základním táboře na školním hřišti přespalo 20 žáků. Všem žákům děkujeme za účast, zároveň velký dík patří všem pedagogům současným i bývalým a žákům, kteří pomáhali a podíleli se na organizaci.  Celé akce si všiml i tisk, články si můžete přečíst v galerii pod fotografiemi.

Už se všichni těšíme na Mont Blanc 2020.

Články v novinách

Žáci školy budou opět stoupat až na Mont Blanc

Pardubice - Chodit devět hodin po schodech. To předloni dokázalo 12 žáků pardubické Základní školy Spořilov pod vedením učitele Dušana Balogha, vystoupali tak až na úroveň vrcholu hory Mont Blanc. Letos se tam 31. května pokusí dostat znovu. Kdo nechce strávit na schodech ze suterénu do 2. patra kolem devíti hodin, může se vydat na kratší putování, třeba na Kunětickou horu nebo Sněžku. "Akci pořádáme od roku 2007, každoročně se jí zúčastní kolem stovky dětí", řekl Dušan Balogh.

Žáci prvního stupně, kteří zdolají schody minimálně 93krát - na Sněžku, a žáci druhého stupně, kteří vyjdou na Gerlachovský štít nebo rovnou na nejvyšší horu Evropy do výše 4810 metrů nad mořem - schody vyjdou minimálně 135krát, mohou přenocovat na školním hřišti. (red)

Žáci stoupali až na Mont Blanc (Pardubicko včera)

Pardubice - Někteří žáci pardubické Základní školy Spořilov včera vystoupali až na vrchol hory Mont Blanc, avšak neopustili přitom budovu školy. Na schodech ze suterénu do druhého patra strávili skoro devět hodin a překonali tak převýšení odpovídající výstupu na vrchol nejvyšší hory Evropy (4809 metrů nad mořem). Žáci se ale mohli vydat i na kratší putování a pomyslně vystoupat třeba jen na Kunětickou horu nebo Sněžku. "Akci pořádáme od roku 2007, každoročně se jí zúčastní kolem stovky dětí", řekl Dušan Balogh. (pro)

Článek v novinách