04.06.2019Balogh Dušan
Tradiční spořilovské výstupy na Mont Blanc.

Poslední květnový pátek byl věnován tradiční spořilovské akci Mont Blanc. Celkem 93 žáků zdolávalo výstupem ze suterénu školy různé horské vrcholy. Nejvyšší horu Evropy zdolalo 10 žáků, 1 tatínek  a nesměl chybět ani náš horský vůdce pan učitel Dušan Balogh. Jeden z účastníků z řad žáků 8. zdolal Mont Blanc za rekordních 6 hodin 12 minut.

Výstupem na Mont Blanc zvládli všichni účastníci výškový profil 2700 metrů. Gerlachovský štít zdolalo 7 žáků. Na Sněžku vyšlo 20 dětí, na Velkou Deštnou 25 žáků, ostatní vyběhli na Kunětickou horu. Všechny vrcholy byly zdolány do 22 hodin. Poté si účastníci opekli špekáčky a společně si zazpívali s kytarou u táboráku. V základním táboře na školním hřišti přespalo 20 žáků. Všem žákům děkujeme za účast, zároveň velký dík patří všem pedagogům současným i bývalým a žákům, kteří pomáhali a podíleli se na organizaci.  Celé akce si všiml i tisk, články si můžete přečíst v galerii pod fotografiemi.

Už se všichni těšíme na Mont Blanc 2020.