12. 09. 2023Fiala Martin
6.A a 6.B na adaptačním kurzu v Tramtáryji...

Od 6. do 8. září se žáci šestého ročníku zúčastnili adaptačního kurzu, který tentokrát proběhl v rekreačním zařízení Tramtáryje nedaleko Horního Jelení.

Počasí bylo po všechny dny více než skvělé, a tak si všichni žáci užili nejen her, soutěží, týmových aktivit, ale i dovádění ve vodě, noční hru a posezení u ohně.

Adaptační kurzy se u nás těší velké oblibě. Děti mají možnost se v nově složeném kolektivu lépe poznat navzájem, seznámí se se svým novým třídním učitelem a přechod na druhý stupeň základní školy je tak pro ně snazší. Učí se spolu komunikovat, spolupracovat, navazovat nové vztahy, což je klíčové pro jejich úspěšné působení na škole. Celý program připravuje ve spolupráci s třídními učiteli školní psycholožka, která na naší škole působí. Děti se na adaptačním kurzu mimo jiné učí, jak si věřit, jak se postavit novým výzvám a jak řešit problémy. Toto sebevědomí jim pomáhá lépe se vyrovnat s nároky, které jsou na ně kladeny.

Obě šesté třídy se ukázaly jako skvělé kolektivy, a tak se už nyní těšíme, až se zapojí do aktivit na druhém stupni naší školy. Díky všem dospělákům za organizaci akce a rodičům za to, že ani chvíli neváhali a své ratolesti na adaptační kurz poslali!