Lidé proti Heydrichovi

V pondělí 17. 6. 2019 naše třídy 8.A a 8.B navštívily výukový program VČM Pardubice, který připomněl události z jara a počátku léta 1942. Tehdy se Pardubice staly významným centrem československého protinacistického odboje.

Žáci si prohlédli dochovanou seskokovou kombinézu, popravčí kůl, pušky, mučicí nástroje i oděvy popravených. Během výkladu se také snažili vžít do situace výsadkářů a jejich podporovatelů.

Prohlídka budov Krajského úřadu Pardubického kraje

Dnes se naše třídy 8.A a 8.B vydaly na prohlídku budov Pardubického kraje.

Prohlédli jsme si sály Rady Pardubického kraje a Zastupitelstva, archeologické vykopávky pod budovou a poslechli si přednášku k architektonicky cenné budově Ladislava Machoně a k historii svázané s obdobím 2. světové války.

Také jsme se dozvěděli, jak funguje krajská samospráva obecně i konkrétně v Pardubickém kraji.

Lyžařský kurz 2019

V neděli 24.2. odjeli žáci 7.,8. ročníků na lyžařský kurz do Prkenného Dolu.

Tam nás čekal slunečný týden plný lyžování a radovánek na sněhu.

Děti byly rozděleny do několika družstev dle úrovně lyžování. Nechyběli ani snowboardisti. Během volnočasových aktivit proběhly různé kolektivní soutěže, noční hra, koupání v řece, ale i přednášky třeba z Horské služby, historie lyžování a další.

Poslední den jsme zakončili závodním slalomem.

Byl to krásný týden, který jsme si všichni užili.

Vánoční besídka v 7.B

Poslední školní den v roce 2017 jsme si nadělili dárečky, zahráli hry, povídali a užili si předvánoční atmosféru - přesně tak, jak to má být!

Školní kolo zeměpisné olympiády 2017/2018 - kategorie B (7. třídy)

Dne 12. 12. proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády 7. tříd.

Testování probíhalo s mapou i bez mapy, maximální počet bodů byl 44. Zúčastnilo se 14 žáků (6 žáků 7.A, 8 žáků 7.B). Do okresního kola postupuje vítěz.

První místo:

• Michal Jeřáb (7.B / 38 bodů)

Další úspěšní žáci podle bodového hodnocení (překročili stanovený limit při práci s mapou i bez ní):

• Martin Pipek (7.B; 28,5 bodu)
    • Zdislava Netušilová (7.B; 27,5 bodu)
    • Martin Šíp (7.A; 24,5 bodu)

Mikulášský zeměpis v 7.B

Naše ďábelské znalosti ze zeměpisu dnes přišli prověřit "opravdoví čerti".

A protože jsme v podstatě andílci, samozřejmě nesměla chybět ani nadílka.

Děkujeme!