"CARNE VALE"

Dobrý důvod  k oslavě se  vždycky najde. Zvlášť když je doprovázena dobrým jídlem, pitím a hlavně tancem a radovánkami v úžasných maskách.
Letos jsme dali  vale masu v úterý 5. března, v den tzv. Ostatků, tj. den před Popeleční středou.
Mezi nejčastější masky patřily princezny a čarodějnice. Nechyběli ale ani indiáni, zvířátka a superhrdinové.
Bujaré masopustní veselí zbořilo nejen věkové hranice mezi všemi zúčastněnými, ale málem také celou naši tělocvičnu. :-) Protančili jsme celou hodinu a moc jsme si to užili.
Moc děkujeme rodičům za  podporu a nádherné masky, které můžeme každoročně obdivovat!

Návštěva divadla

V pátek 15. února jsme se vydali do divadla na představení STRAŠIDLA A LOUPEŽNÍCI, které se nám moc líbilo. Na tuto událost jsme se patřičně vyparádili. Pavel s Adamem tak moc, že se s nimi chtěla vyfotit všechna děvčata ze třídy. Ostatně, podívejte se sami do naší fotogalerie, jak nám to slušelo.

Masáže děti dětem

V lednu a únoru probíhal ve 2. B program MISP - Aktivizační cvičení - masáže děti dětem pod vedením paní lektorky Mgr. Zdenky Kazdové.Postupným zaváděním této metody do výuky zjišťuji, že v konkrétním chování dětí se začínají projevovat tyto aspekty:

1. Děti jsou uvolněnější, dochází ke zvýšení pocitu klidu a jsou šťastnější.

2. Mají pozitivní přístup k učení a snadněji se zapojují do procesu učení, déle se soustředí na výuku.

3. Mají zvýšenou schopnost pracovat jak samostatně tak i ve skupinách.

4. Zvyšuje se jejich sebevědomí a sebeúcta. Respektují více samy sebe i ostatní.

5. Pociťují větší důvěru v rozhovoru s jinými dětmi a získávají silnější smysl pro pocit bezpečí.

6. Dochází ke zlepšení sociálních dovedností, snadněji si získávají přátele.

7. Dochází ke snížení agresivního chování a šikany.¨

8. Získávají větší kreativitu a úspěšněji řeší problémy.

9. Učebna je tišší.

Práce se dřevem

26. 2. si děti mohly vyrobit ze dřeva hlemýždě na kolečkách. Vyzkoušely si práci s pilníky, smirkovým papírem, pilkou a vrtákem.

Masopust

13. 2. se na naší škole konal MASOPUST. Podívejte se, jak to dětem v maskách slušelo.

Masopust

Únor je měsíc masopustu, zábav a rozličných veselic. Také my jsme se rozhodli, že se řádně poveselíme.
V úterý, před popeleční středou,  jsme se sešli řádně namaskováni, abychom si nejprve povyprávěli o tradicích  masopustu a maskách a zvycích, které se k němu váží.
Potom přišel na řadu malý masopustní test a vyrábění masky.

Nakonec jsme se sešli s kamarády z 1. a 2. tříd v tělocvičně, kde přišel na řadu tanec a  řádění. Zkrátka karnevalové veselí, jak má být!
A nechyběly ani paní vychovatelky.
Školní masopust jsme si pěkně užili a již nyní už mnozí z nás přemýšlí, jakou masku zvolí příští rok…

Pohádka O sněhulácích

7. 12. vyvrcholil dvouměsíční nácvik pohádky v představení pro třídy prvního stupně a pro rodiče. Všechny děti byly úžasné a radovaly se z velkého aplausu.

22. 12. si děti užívaly vánoční besídku.

22. 12.  už se děti nemohly dočkat rozdávání dárečků, které si přinesly pro svoje spolužáky.

Pracovní činnosti dětí 2. B

20. 12. si děti opět mohly postavit  úžasné stavby ze stavebnice Geomag.

Pohádka O sněhulácích

2. B nacvičuje pohádku O sněhulácích. Pohádku děti zahrají svým spolužákům a rodiče se na ni přijdou podívat 7. 12. v 16:00 hodin.

31. 5. si děti z 1. B vyrobily kytičku ze dřeva

Děti se v Hoblinkově dílničce naučily zacházet s pilníkem, smirkovým papírem a vrtačkou. Na výsledky jejich práce se můžete podívat zde.

Masopust v 1. B

16. 2. jsme si všichni užili příjemné dopoledne. Zhlédli jsme video Masopust na Veselém Kopci. Žáci si vytvořili masky z papíru. Naučili jsme se masopustní písničku. Vše jsme zakončili tancem v tělocvičně s dětmi z 1. A a z 1. C. Děkuji všem rodičům za spolupráci.

Geomag v 1. B

7. 12. 2016 se dětem podařilo vytvořit pěkné stavby ze stavebnice Geomag pod vedením paní Balvínové.

Ekocentrum Paleta

Třída 1. B se v pátek 21. 10. zúčastnila v Ekocentru Paleta  Pardubice  programu na téma zvířátka.

Dobrodružství Edáčka v 1. B

Edáček na návštěvě u dětí z 1. B

1. B se seznámila s koňmi

Ve čtvrtek 15. září 2016 se před budovou naší školy konal jezdecký den.Přijeli nás navštívit koníci Lipánek a Ryzáček a poníci Ferda a Dáreček. Dětem se koníci moc líbili. Můžete se podívat na fotografie.

Ahoj děti, jsem myšák Eda

Ahoj děti, jsem myšák Eda. Zabydlel jsem se ve vaší třídě 1. B. Budeme se spolu učit a určitě zažijeme spoustu legrace. Také se těším na návštěvy u vás doma. Tak čau ve škole. Váš Edáček