03. 05. 2024Kotková Alena
Slet čarodějnic na školním hřišti...

Přiblížila se filipojakubská noc a my jsme se opět sešli na školním hřišti, abychom společně odčarovali všechno zlé a negativní. Počasí bylo čarokrásné, tak všude panovala dobrá nálada. Na úvod jsme se společnou čarovnou říkankou ujistili, že nám krásné počasí vydrží celé odpoledne. Na louce si děti mohly zatančit a předvést tak své rozmanité kostýmy. Svěží vítr si pohrával s klobouky a rozkutálel je po okolí. Tak se k všeobecnému veselí změnil taneček na závod s větrem. Svou rychlost a dovednost mohli malí čarodějové a čarodějničky také předvést v následujících disciplínách.  Bylo nutné překonat most do podsvětí, chytit mouchu nebo pavoukem skolit kuželky. Ve dvojicích zápasili o moc a sílu, svou obratnost a trpělivost zkoušeli na chůdách. Nechyběla ani hmatová a sluchová hádanka. Na všechny v obchůdku pak čekala náležitá odměna.

Na závěr jsme se všichni i s rodiči sešli u ohně, abychom spálili slaměnou čarodějnici. Po přátelském posezení jsme se rozešli vnitřně očištěni a naplněni radostí z krásného, společně prožitého odpoledne.

Fotogalerie zde.