11. 01. 2024Jarošíková Lada

Žáci 6. tříd

Soutěž ověřovala schopnost žáků vyčíst informace z mapy a jejich vědomosti o Zemi a Sluneční soustavě. Zúčastnilo se 18 žáků. O první místo se s 20 body dělí Matěj Kaluža a Jaroslav Jurenka (6.A). Třetí a čtvrté místo také se shodným počtem 18 bodů obsadili Vojtěch Růt a Adam Kočí (6.B). Do okresního kola škola nominuje Matěje Kalužu (6.A).

Žáci 7. tříd

Soutěž ověřovala schopnost žáků vyčíst informace z atlasu a jejich vědomostí převážně o Africe a Americe, pracovali se souřadnicemi a časovými pásmy, kde museli logicky uvažovat. Zúčastnilo se 11 žáků. Na prvním místě se umístila Adéla Málková (7.B) s 37 body (postup do okresního kola), na druhém místě Lukáš Veselý (7.A) 28 bodů, na třetím místě Marek Scheidel (7.B) a na čtvrtém místě Zuzana Chlumecká (7.A) 25 bodů.

Žáci 8. a 9. tříd

40 žáků přišlo soutěžit a porovnat mezi sebou znalosti Evropy, a to jak při práci s mapou i bez mapy. Na 1.-2. místě se umístili Antonín Koblížek (8.A) a Jonáš Kopecký (9.B), 3. místo obsadil David Hrubeš (9.A). Do okresního kola, které se koná 21. 2., škola nominuje Antonína Koblížka (8.A)

Vítězům gratulujeme a děkujeme také všem našim aktivním žákům na účast.