04. 12. 2023Laco Lenka
Talentovaní žáci naší školy změřili své síly v českém jazyce...

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce (OČJ) je předmětová soutěž z českého jazyka pro žáky základních a středních škol. Jejím cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu.
Soutěž organizuje Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze a Klub OČJ, z.s.

Letošní ročník školního kola ovládla děvčata:

1. Filipová Markéta, 9.B

2. Keene Marika Alice, 8.B

3. Kopáčková Linda, 9.A

První dvě nejúspěšnější řešitelky automaticky postupují do okresního kola, které se uskuteční v termínu 29. 1. – 1. 2. 2024 (termín bude upřesněn).

Gratulujeme! :)