03. 12. 2023Jarošíková Lada

29. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní ročník se zaměřuje  na každodenní život a kulturní kořeny českých zemí v období od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. Zájem byl veliký – testu se zúčastnilo 36 žáků.

Na předních místech se umístili:

Petr Vyskočil (8.A) – 1. místo

Štěpán Řešátko (9.B) – 2. místo

Jakub Čermák (9.A) – 3. místo

Antonín Koblížek (8.A), Žáková Marie (8.B), Hrubeš David (9.A), Pavelka Štěpán (9.B), Langšádl David (9.A), Filipová Markéta (9.B), Šošková Alžběta Johana (8.B), Kopecký Jonáš (9.B), Němec Antonín (8.B).

Uvedení žáci získali 60 a více procent bodů. Vítěz postupuje do okresního kola dne 15. 1. 2024 automaticky; podle výběru komise mohou být pozváni k reprezentaci i dva další žáci. K vynikajícím výsledkům všem gratulujeme.