11. 12. 2023Hurdová Květuše
Předvánoční propojování generací...

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 jsme s našimi dětmi opět navštívili DS U Kostelíčka (viz projekt „Propojujeme generace“). Vzhledem k tomu, že se blíží vánoční svátky, bylo domluveno, že si děti společně se seniory vyrobí vánoční dekorace na stůl – ozdobená jablíčka a pomeranče.

Předvánoční atmosféru navodilo předání dárečků, které děti vyráběly ve škole a vzaly je s sebou. Některé z dětí zamířily rovnou k tomu „svému“ klientovi - babičce nebo dědečkovi, se kterým už navázaly užší kontakt. Přáníčka a plstěné andílky, za které patří poděkování paní učitelce Pozděnové a paní asistentce Ivě Simandlové, samozřejmě dostali i všichni ostatní.

Při výrobě dekorací probíhala živá diskuse o tom, jak se kdo těší na Vánoce, jaké mají doma zvyky, případně oblíbené tradiční jídlo. Děti se dozvěděly, že i v Domově budou mít klienti na Štědrý den bramborový salát s řízkem, někteří i s rybou. Jedlé vánoční dekorace  byly velmi rychle hotové  a tak došlo i na výrobu velkých papírových hvězd. V průběhu setkání ještě klientům děvčata  zatancovala svůj tanec na písničku H. Zagorové, kterou si pak pak všichni zazpívali. Na závěr návštěvy si všichni vzájemně popřáli klidné vánoční svátky a šťastný nový rok 2024 .

Opět jsme se díky tomuto setkání mohli přesvědčit, že podobné projekty mají smysl a přinášejí radost a zajímavé zážitky nejen pro děti, ale zejména zpestřují život přítomným seniorům. Děti se již těší na další návštěvu, která proběhne 18. ledna 2024. Fotky ze setkání naleznete ve fotogalerii.