13. 11. 2023Jarošíková Lada

V pondělí 13. 11. zavítala do šesti tříd druhého stupně návštěva z řad našich rodičů paní Soňa Krátká, zaměstnankyně Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.

Žákům 9. tříd jako erudovaný odborník z praxe přiblížila nelehké osudy Židů za 2. světové války pomocí fotografií, korespondence a válečné literatury.

Mladší žáci si pro změnu mohli prohloubit znalosti regionálních dějin, protože paní Krátká se zvykům a lidové kultuře dlouhodobě aktivně věnuje. Věříme, že zájem o naše tradice nezůstane osamocen a může být inspirativní i pro mnohé naše žáky.