10. 04. 2024Olivová Barbora
Celorepubliková akce pro malé čtenáře....

V pátek 22. 3. se na naší škole již po několikáté uskutečnila celorepubliková akce – Noc s Andersenem. Letošní roční byl věnován především spisovatelům Eduardovi Petiškovi a Petru Sísovi.

Během večera na děti čekalo splnění mnoha úkolů. Menší děti (1. – 3.) měly aktivity zaměřené na knížku Birlibán, kterou napsal Eduard Petiška. Při jejich plnění cestovaly, stejně jako hlavní hrdina, po vesnicích, které se v knížce objevují.  Dostaly se například do Bonbónovic, Nepořádné Lhoty či Lžirád. Starší děti (4. – 5. třída) se více podívaly na spisovatele Petra Síse a jeho dvě knihy, Zeď – Jak jsem žil za železnou oponou a Tři zlaté klíče. Ani oni nepřišly o dílo Eduarda Petišky, a čekalo je předčítání z knihy Sněhová královna, které u nich sklidilo veliký úspěch.

Vzhledem k tomu, že akce je především věnována knihám, tak i tentokrát byla vstupenkou na ni nejoblíbenější knížka, na jejíž prolistování a představení byl čas po absolvování jednotlivých aktivit.

Na závěr připojujeme velké poděkování pohádkové babičce, paní Janě Horké, která předčítala menším dětem, paní učitelce Kobylkové, která nadchla starší dětí předčítáním z knihy Sněhová královna, a b neposlední řadě paní asistentce Hurdové a jejímu pomocníkovi. Dále děkujeme maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům i tetám za skvělou snídani a paním kuchařkám za pomoc při stolování. Při děkování nesmíme zapomenou na pomocníky z řad žáků druhého stupně, kteří byli šikovní a velmi nápomocní dětem při plnění úkolů.

Speciální poděkování patří paní učitelce Pilné a paní učitelce Slavíkové, které se zhostily organizování celé akce, a vymyslely všechny aktivity, které si děti velmi bavily.

Pro více fotografií klikněte ZDE.