06. 04. 2022Bosáková Tereza
22. ročník oblíbené akce...

Dne 1. 4. 2022 se na naší škole již po několikáté uskutečnila dětmi velice oblíbená akce Noc Andersenem. Jednalo se o 22. ročník, který nabízel ke zpracování mnoho témat - výročí J. Lady (*135), výročí časopisu Sluníčko (55 let) a ABC (65 let), J. Foglara (*115), J. Trnky (*110), J. A. Komenského (*430).

Ve škole přespalo 140 dětí a 11 učitelů. Dva odvážlivci z 6.A pod dohledem pana učitele Dušana Balogha dokonce přespali i za nepřízně počasí venku ve stanu.

Děti měly možnost zúčastnit se různých aktivit, za které získávaly bobříky. Mezi nejoblíbenější již tradičně patřily chemické pokusy, poznávací soutěž zvířat a rostlin, ale také hra zaměřující se na ekologii, či řešení hlavolamů.

A protože se tato událost nemůže obejít bez knih, byl čas si prolistovat i knížky, které si děti donesly z domu jako “vstupenku“. Zvláštní poděkování patří naší pohádkové babičce Marii Holické, která děti nadchla svým milým předčítáním. Letos jsme měli poprvé i pohádkového dědečka, protože se této role s radostí zhostil náš pan ředitel Karel Žemlička.

Po táboráku a opékání buřtů nám zahrály děti ze šestých tříd velmi zábavné divadlo a pak již následovala všemi velmi očekávaná stezka odvahy, kterou si připravily šikovné pomocnice a jeden nečekaný pomocník z 8.A. I ti si zaslouží velkou pochvalu.

Také bychom rádi poděkovali všem maminkám za skvělou snídani a paní kuchařce Monice, která nám ráno uvařila ke všem těm dobrotám čaj a pomohla nám s přípravou jídelny ke stolování.

Menší děti si na památku odnesly záložku ze získaných bobříků a časopis. Věříme, že i v příštích letech se nám tuto akci podaří zorganizovat a bude mít stejně kladné ohlasy, jako tomu bylo letos.