28. 11. 2023Jarošíková Lada

Jak snadno zavítat do vzdálené Tanzánie? Ideálně třeba jako naši žáci 8. a 9. tříd v úterý 28. 11. v rámci přírodovědného vzdělávacího projektu Svět kolem nás.

Videoprojekce s autentickým vyprávěním jednoho z účastníků expedice přinesla žákům řadu doplňujících informací o kultuře, geografii, otrokářské historii i přírodě  krásného afrického státu.

Alespoň pomyslně mohli naprosto bezpečně procestovat divokou přírodu od sněhobílých pláží ostrova Zanzibar, přes travnatou savanu Serengeti až po hluboké temně modré vody jezera Tanganika. Na závěr proběhla beseda, kde se žáci mohli ptát na další podrobnosti o Tanzánii nebo zákulisí expedice.

(Úvodní obrázek - Elephant and Kilimanjaro - Charles Asik from Dar es Salaam, Tanzania, licence cc-by-2.0, zdroj Wikipedia)