25. 10. 2023ZŠ Pardubice - Spořilov
Parkour, boulder a lezení s lany a navijáky...

Pardubice jsou městem, které nabízí nepřeberné množství možností pro aktivní trávení volného času. V uplynulých týdnech naši třeťáci v rámci hodin tělesné výchovy navštívili Jungle Sport Park na Sokolovně. Postupně si tak všichni vyzkoušeli pod dohledem zkušených a přátelských instruktorů parkour, boulder a lezení s lany a navijáky.

Děti byly rozděleny na skupiny, a tak si svou oblíbenou disciplínu mohly zkusit hned několikrát. Žáci si osvojili nové dovednosti, zdolávali překážky a neustále se snažili zdolat stále obtížnější trasy. Všechny tři lekce řádně prověřily fyzickou zdatnost. Instruktoři byli trpěliví a povzbuzovali naše žáky, aby překonávali své vlastní hranice, svůj strach, budovali sebedůvěru. Chvíle strávené v Jungle Sport Parku byly plné smíchu, radosti a dobrodružství. Všichni odcházeli nadšení a rozhodnutí se sem znovu vrátit i ve volném čase.

Další fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

/Hana Bartůšková, Martin Fiala/