26. 03. 2024Kotková Alena
Cirkusová dílnička v družině...

V březnu navštívil naši školní družinu pan Sadila se svým Motýlím cirkusem. Zážitky všech byly opravdu nevšední. Děti zhlédly cirkusovou dovednost pana Sadila a také se na produkci přímo podílely. Zapojily se do společných her a na vlastní ruce, nos i nohy si vyzkoušely jednotlivé disciplíny. Postupně vyhazovat a chytat kroužky, míčky, šátky nebo kužele nebylo vůbec jednoduché. Roztočit talířek na dlouhé tenké tyči, či udržet balanc na jedno kolce bez řídítek zvládali jen ti nejšikovnější. Také prohnat míček skrz krtčí rouru a následně jej opět chytit se podařilo jen těm nejzdatnějším. Každý měl možnost si vyzkoušet své schopnosti a objevit nové dovednosti. Zdánlivá nemotornost vyvolávala všeobecné veselí a všude panovala dobrá nálada.

Panu Saidlovi jsme poděkovali za příjemně prožité odpoledne a ujistili jsme ho, že jeho návštěva s cirkusovou dílničkou v naší družině jistě nebyla poslední.

Na fotografie z akce se můžete podívat zde.